Niesiołowski: Kościół stoi po stronie kłamstwa i nienawiści

Aktualizacja: 2015-07-23 9:35 am

W wywiadzie udzielonym TVP Info polityk Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski w brutalny i prostacki sposób zaatakował hierarchów i kapłanów Kościoła katolickiego.

Niesiołowskiego rozsierdził list episkopatu Polski, w którym biskupi przypominają, że katolicy nie mogą stosowac in vitro.

– Ci biskupi zupełnie nie rozumieją, o czym mówią – mówił Niesiołowski. Jego zdaniem „w Polsce trwa brutalna zimna wojna domowa”.

– I w tej wojnie Kościół, w znacznej części, stoi brutalnie po stronie kłamstwa i nienawiści. I tę nienawiść głosi – wykrzykiwał Niesiołowski.

Działania Kościoła w sprawie in vitro poseł PO określił mianem „hańby”.

Gdy prowadzący przywołał osobę kardynała Stanisława Dziwisza, poseł odparował: „Jak kardynał Dziwisz pochował Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, to dla mnie wypowiadanie tego nazwiska przychodzi z dużą trudnością. Czuję do niego wstręt za to co zrobił”.

Niesiołowski nie omieszkał także obrazić o. Tadeusza Rydzyka, nazywając redemptorystę „prostakiem i nieukiem”.

PCh24.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (23 lipca 2015)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82630 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]