Aktualizacja strony została wstrzymana

Interpol usunął nazwisko Wiktora Janukowycza z listy poszukiwanych. „Śledztwo nosi znamiona politycznego prześladowania”

Obalony prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie jest poszukiwany przez Interpol, jak wynika z informacji podanych na stronie organizacji. Portal Golos.ua informuje, że jego nazwisko zniknęło z listy poszukiwanych.

Poinformowała o tym kancelaria adwokacka Joseph Hage Aaronson LLP, reprezentująca interesy Janukowycza. „Taka decyzja Interpolu nastapiła po oświadczeniu Joseph Hage Aaronson LLP, działającej w imieniu Wiktora Janukowycza, która naciskała na wyłączenie go ze spisu poszukiwanych osób” – poinformowała kancelaria.

Jak podała reprezentująca obalonego prezydenta Ukrainy kancelaria, Interpol wysłuchał jego adwokatów, którzy argumentowali, iż działania organów śledczych Ukrainy noszą znamiona prześladowania politycznego. 16 lipca Wiktor Janukowycz został wyłączony ze spisu osób poszukiwanych.

golos.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (21 lipca 2015)

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście nie musimy pałać największą sympatią do [b.] prezydenta Ukrainy, ale przypomnijmy dla szerszego obrazu, że Wiktor Janukowicz jest profesorem doktorem prawa międzynarodowego, a także inżynierem-mechanikiem. Ciekawe, że niektóre postaci w mediach na siłę promuje się zestawiając zawsze ze stopniem naukowym (np. „dr Olechowski”), a o innych niemal zawsze zapomina się (np. dr Andrzej Duda, dr Jarosław Kaczyński czy prof. dr Lech Kaczyński).

Za: |

Skip to content