Iran: Nie dążymy do wojny, ale jeśli USA ją zaczną – zostaną upokorzone

Aktualizacja: 2015-07-20 1:38 pm

Duchowy przywódca Islamskiej Republiki Iranu ajatollah Ali Chamenei powiedział, że stosunek jego kraju do “aroganckich” Stanów Zjednoczonych nie ulegnie zmianie.

Ajatollah polecił irańskim politykom dokładnie przyjrzeć się umowie z mocarstwami dotyczącej programu atamowego pod kątem przestrzegania interesów narodowych kraju. Duchowy przywódca kraju odniósł się także do scenariusza wojny z USA:

“Iran nie będzie dążyć do wojny, ale jeśli ona nastąpi, to Stany Zjednoczone zostaną upokorzone” – powiedział Ali Chamenei.

Jednocześnie ajatollah zaznaczył, że stosunek Iranu do “aroganckich” USA pozostanie bez zmian.

Reuters / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (18 lipca 2015)

 


 

Iran kontynuuje twardy kurs wobec USA. „Źadnego dialogu w kwestiach międzynarodowych”

Przywódca muzułmańskiego Iranu, ajatollah Ali Chamenei, skomentował irańską postawę względem Stanów Zjednoczonych po zawarciu porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego. „W stosunku do aroganckiego rządu amerykańskiego nasza polityka nie zmieni się” – podkreślił islamski polityk.

W sobotnim oświadczeniu przywódca Islamskiej Republiki Iranu, Ali Chamenei, z naciskiem powtórzył, iż pomimo zawarcia porozumienia w sprawie programu nuklearnego, Iran nie zamierza zmienić postawy względem Stanów Zjednoczonych, ponieważ „polityka USA w regionie jest diametralnie różna od polityki Teheranu”.

Islamska Republika Iranu nie wyrzeknie się popierania swych przyjaciół w regionie – uciśnionych narodów Palestyny, Jemenu, Bahrajnu, narodów i rządów syryjskich i irackich oraz opozycyjnych bojowników walczących w Libanie i Palestynie – oświadczył ajatollah.

Przywódca zaznaczył, iż dialog z USA, pomijając kwestię budowy broni nuklearnej, jest wykluczony. – Wielokrotnie powtarzaliśmy, że nie prowadzimy żadnego dialogu z USA w kwestiach międzynarodowych, regionalnych czy dwustronnych. Kilkakrotnie, biorąc pod uwagę nasze interesy, negocjowaliśmy z USA w przypadku programu nuklearnego – powiedział Chamenei.

We wtorek doszło do porozumienia pomiędzy Iranem i tzw. grupą 5+1 (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja i Niemcy). Iran przyjął wiele ograniczeń technicznych, zachowując jednak prawo do kontynuowania „pokojowego programu nuklearnego”. W konsekwencji islamski rząd liczy na złagodzenie międzynarodowych sankcji. Zaważy w tej kwestii opinia Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Źródło: fakty.interia.pl

FO

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-07-18)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82531 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]