Tęczowa flaga przed budynkiem niemieckiego ministerstwa do spraw… rodziny

Aktualizacja: 2015-07-14 8:55 pm

Niemiecka minister ds. rodziny Manuela Schwesig wywiesiła przed budynkiem swojego ministerstwa tęczową flagę. Na Twitterze opublikowała życzenia dla ruchu LGBT. W Niemczech polityka „rodzinna” z każdym dniem nabiera nowego znaczenia.

Niemiecka minister ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży, Manuela Schwesig, zaangażowała się bardzo intensywnie w kampanię na rzecz ruchu LGBT. Wykorzystała sprawowany przez siebie urząd do promocji lewackich haseł. Z okazji tak zwanego „Dnia Christopher Street” – związanego z historią ruchu homoseksualnego w Stanach Zjednoczonych – Schwesig wywiesiła przed budynkiem swojego ministerstwa tęczową flagę. Zawisła obok flag Niemiec i Unii Europejskiej.

Dodatkowo socjaldemokratka Manuela Schwesig wykorzystała swoje oficjalne konto na Twitterze, by pozdrowić homoseksualistów świętujących „Dzień Christopher Street”, przekonując, że to życzenia od jej ministerstwa. Umieściła na portalu zdjęcie tęczowej flagi, na której widniał napis „Rodzina jest wszędzie tam, gdzie są ludzie, którzy biorą za siebie nawzajem odpowiedzialność”.

Niemieckie państwo i jego media – jest to jasne – przejęły światopogląd i zakłamane metody pewnej konkretnej grupy lobbystycznej  – komentuje na swoim blogu Mathias von Gersdorff. Schwesig nadużyła autorytet rządu.

Jak informuje homoseksualny portal „Queer.de”, Manuela Schwesig wywiesiła przed swoim ministerstwem tęczową flagę także w ubiegłym roku. Po kilku godzinach flaga została jednak usunięta po bezpośredniej interwencji kanclerz. – Wzniesienie tęczowej flagi jest symbolem naszego wspólnego celu – tolerancyjnej i otwartej na świat Europy bez dyskryminacji. Wszędzie tam, gdzie ludzie są dyskryminowani, obrażani czy atakowani z powodu ich orientacji seksualnej, trzeba działać. W Niemczech, w Europie, na całym świecie. To nasza wspólna odpowiedzialność i zadanie […]. Nasze społeczeństwo jest kolorowe i różnorodne. Dlatego ‘inność’ musi wreszcie być normalna – mówiła wówczas Schwesig, tuż przed wciągnięciem flagi na maszt.

Polityczna manifestacja Schwesig ma miejsce w tym samym czasie, w którym niemieccy rodzice walczą przeciwko obowiązkowej w szkołach deprawacji dzieci.

Źródła: mathias-von-gersdorff.blogspot.de, queer.de, bmfsfj.de

pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82463 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]