Warmińsko-mazurskie: po remoncie dworca odsłonięto niemiecką nazwę miasta

Aktualizacja: 2015-07-14 8:56 pm

Wjeżdżający do Szczytna podróżujący dowiedzą się po remoncie miejscowego dworca, że przyjechali do miejscowości Ortelsburg. Jest to wynik wyeksponowania niemieckiej nazwy miasta na jednej ze ścian dworca po remoncie budynku.

O sprawie napisał na Facebooku poseł PiS Arkadiusz Czartoryski:

Jestem w szoku. Nawet jak na standardy państwa PO i PSL ten przykład niszczenia Państwa Polskiego mną wstrząsnął. W Szczytnie na Mazurach odrestaurowano dworzec PKP i zamiast nazwy miasta Szczytno pojawiło się przedwojenne Ortelsburg. Czy kolejnym krokiem władz będzie wprowadzenie mundurów Bahnschutz? – czytamy na profilu parlamentarzysty.

Podczas remontu dworca wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, odnowiono także elewację z cegły ceramicznej.

Budynek dworca w Szczytnie wpisany jest do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Wzniesiony został ok. 1883 roku w związku z otworzoną linią kolejową do Olsztyna, dwa lata później przedłużonej do Ełku.

telewizjarepublika.pl / Facebook.com / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82448 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]