Pierwszy irański bank powrócił do globalnego sytemu bankowego SWIFT

Aktualizacja: 2015-07-14 8:54 pm

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT) jest globalnym systemem transakcji i przelewów bankowych.

Irański Day Bank ogłosił dziś, że ponownie jest podłączony do systemu SWIFT. Nie wiadomo jeszcze jak przedstawia się sytuacja pozostałych 29 dużych irańskich banków. Zostały one odcięte od systemu w 2012 r. pod naciskiem Stanów Zjednoczonych, które forsowały wówczas jak najostrzejsze sankcje przeciw Teheranowi.

W związku ze wstępnym porozumienie sześciu mocarstw i Iranu w sprawie programu atomowego tego ostatniego , delagacja SWIFT jeszcze w kwietniu spotkała się w Teheranie z przedstawicielami irańskich banków. Może to świadczyć, że także pozostałe mogą liczyć na włączenie do systemu, choć w przypadku większości nastąpi do najpewniej po ostatecznym porozumieniu międzynarodowym.

rt.com/kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82445 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]