W sobotę rozpoczyna się proces Józefa Wesołowskiego. Biuro Prasowe KEP wydało komunikat

Kościół katolicki w Polsce jest żywo zainteresowany, aby sprawa byłego abp. Józefa Wesołowskiego została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości – zapewnia Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Nawiązując do rozpoczynającego się dziś procesu, Biuro wyraża „pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego”, który osądzi byłego nuncjusza apostolskiego w Dominikanie.

Publikujemy treść oświadczenia przekazanego Katolickiej Agencji Informacyjnej:

Odpowiedź Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie procesu byłego abp. Józefa Wesołowskiego

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy chcemy podkreślić, że Kościół katolicki w Polsce, mimo że nie jest stroną w procesie byłego abp. Józefa Wesołowskiego, jest żywo zainteresowany, aby sprawa została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości.

Mamy pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego, przed którym będzie toczył się proces.

Dążenie do wyjaśnienia tej bolesnej sprawy jest kolejnym jasnym sygnałem determinacji Stolicy Apostolskiej w działaniach na rzecz ochrony dzieci i młodzieży. Ufamy, że ta zdecydowana postawa pomoże Kościołowi w leczeniu ran i skutków zgorszenia.

Wyrażamy głębokie współczucie wszystkim, których dotknęła ta sytuacja.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

KAI

KRaj

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-07-11) | http://www.pch24.pl/w-sobote-rozpoczyna-sie-proces-jozefa-wesolowskiego--biuro-prasowe-kep-wydalo-komunikat,36921,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content