W sobotę rozpoczyna się proces Józefa Wesołowskiego. Biuro Prasowe KEP wydało komunikat

Aktualizacja: 2015-07-14 7:26 pm

Kościół katolicki w Polsce jest żywo zainteresowany, aby sprawa byłego abp. Józefa Wesołowskiego została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości – zapewnia Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Nawiązując do rozpoczynającego się dziś procesu, Biuro wyraża „pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego”, który osądzi byłego nuncjusza apostolskiego w Dominikanie.

Publikujemy treść oświadczenia przekazanego Katolickiej Agencji Informacyjnej:

Odpowiedź Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie procesu byłego abp. Józefa Wesołowskiego

W odpowiedzi na pytania dziennikarzy chcemy podkreślić, że Kościół katolicki w Polsce, mimo że nie jest stroną w procesie byłego abp. Józefa Wesołowskiego, jest żywo zainteresowany, aby sprawa została rozstrzygnięta zgodnie z zasadami sprawiedliwości i przejrzystości.

Mamy pełne zaufanie do Trybunału Karnego Państwa Watykańskiego, przed którym będzie toczył się proces.

Dążenie do wyjaśnienia tej bolesnej sprawy jest kolejnym jasnym sygnałem determinacji Stolicy Apostolskiej w działaniach na rzecz ochrony dzieci i młodzieży. Ufamy, że ta zdecydowana postawa pomoże Kościołowi w leczeniu ran i skutków zgorszenia.

Wyrażamy głębokie współczucie wszystkim, których dotknęła ta sytuacja.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

KAI

KRaj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82440 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]