Oczyszczony z zarzutów pedofilii ksiądz domaga się zadośćuczynienia

Aktualizacja: 2015-07-14 7:19 pm

„Oskarżenie o pedofilię zniszczyło życie wspaniałego młodego księdza” – to fragment pozwu sądowego, jaki adwokaci pochodzącego z Chin kapłana przekazali do sądu w Saint Louis w Stanach Zjednoczonych. Ks. Xiu Hui Jiang został oskarżony o to, że w latach 2011-2012 roku w łazience katolickiej szkoły podstawowej molestował 12-letniego chłopca.

Jednak w czerwcu br. miejscowy prokurator umorzył całą sprawę. Chłopiec przyznał się bowiem do wysunięcia zarzutów pod wpływem swojego ojca, któremu powiedział, że chyba jest gejem. Ojciec zasugerował mu wówczas, że jest to konsekwencja molestowania seksualnego. Rodzice chłopca już wcześniej na podstawie fałszywych oskarżeń usiłowali wymusić pieniądze od Kościoła katolickiego.

Pozew ks. Jianga dotyczy Stowarzyszenia Ofiar Księży Pedofili, które prowadziło przeciw niemu kampanię w mediach. Oprócz rodziców oskarżeni są też dwaj miejscowi policjanci, którzy natychmiast aresztowali kapłana, zamiast sprawdzić zasadność zarzutów.

„Jiang doświadczył prześladowań z powodów religijnych w swoich ojczystych Chinach, a teraz musiał się zmierzyć w Ameryce z taką samą bezprawną dyskryminacją z powodów religijnych i rasowych” – czytamy w oświadczeniu adwokatów.

KAI

KRaj

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82438 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]