Aktualizacja strony została wstrzymana

Chiny: komunistyczne władze nakazują usunięcie krzyży z kościołów

Władze Chin nakazały usunięcie krzyży z kościołów katolickich. Według azjatyckiej agencji katolickiej „Ucanews” w ostatnich dniach zdjęto krzyże z czterech kościołów w diecezjach Taiyuan i Hangzhou w prowincji Zhejiang. Wcześniej kazano usunąć krzyże z kościołów w diecezji Wenzhou.

„To posunięcie jest elementem polityki rządu komunistycznego w Pekinie” – twierdzi Ucanews powołując się na lokalne źródła z prowincji. Według tych informacji rząd domaga się od mniejszości etnicznych i religijnych przestrzegania norm moralnych, obyczajów i symboli chińskich. Poza chrześcijanami restrykcje dotykają również muzułmanów i Tybetańczyków.

Usuwanie krzyży z kościołów w Chinach rozpoczęto już w 2013 roku – przypomina Ucanews. Dotyczyło to początkowo ok. 1 100 kościołów protestanckich. Księżom grożono, że w przypadku odmowy usunięcia krzyża zostanie rozebrany cały kościół.

KAI
KRaj

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-07-08) | http://www.pch24.pl/chiny--komunistyczne-wladze-nakazuja-usuniecie-krzyzy-z-kosciolow,36866,i.html

Skip to content