Władze miasta w Szczecinku sprzedają kościół. Co w nim powstanie? Pub, hotel, czy sala koncertowa?

Aktualizacja: 2015-07-9 11:56 am

Władze miasta w Szczecinku wystawiły na sprzedaż parafię wojskową. Działkę wraz z zabudowaniami wyceniono na milion złotych. Parafia została zlikwidowana półtora roku temu. Od tamtej pory budynki stoją puste.

Kościół został już zdesakralizowany. Co prawda jest jeszcze zapis w planie zagospodarowania przestrzennego mówiący o tym, że teren ma być przeznaczony na usługi wyznaniowe, ale szczecineckie starostwo wystąpiło już do ratusza z wnioskiem o zmianę przeznaczenia go na cele mieszkaniowo-usługowe.

W skład nieruchomości wchodzą budynek dawnej plebanii, garaż i dawny kościół mieszczący się w powojskowej stajni. Wszystko znajduje się na działce o powierzchni nieco ponad hektara. Całość została wyceniona na równy milion złotych. Przetarg odbędzie się w sierpniu.

Źródło: fakt.pl

KRaj

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82417 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]