Aktualizacja strony została wstrzymana

W zamówieniach publicznych dominuje obcy kapitał

Kapitał zagraniczny dominuje w strukturze zamówień publicznych w Polsce – wynika z informacji Urzędu Zamówień Publicznych za ubiegły rok.

Obce firmy, w ramach zamówień publicznych, realizują w naszym kraju 11 razy więcej zamówień niż polskie firmy w krajach UE – podkreśla poseł Jerzy Szmit z sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Oznacza to, że więcej pieniędzy wypływa z kraju niż przypływa – dodał polityk.

Statystyki te nie uwzględniają firm zagranicznych, które w Polsce potworzyły spółki „córki”. Gdyby statystyki to uwzględniły okazałoby się, że znacznie więcej spółek z obcym kapitałem przejmuje inwestycje m.in. infrastrukturalne.

Parlamentarzyści PiS-u będą dziś w Sejmie pytać premier Ewę Kopacz w tej sprawie. Chcą też wiedzieć, dlaczego rząd PO PSL nie przygotował nowej ustawy o zamówieniach publicznych, która zawierałaby dyrektywy PE i RE, korzystne dla polskich przedsiębiorców.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (09 lipca 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/w-zamowieniach-publicznych-dominuje-obcy-kapital

Skip to content