Aktualizacja strony została wstrzymana

Zmarł ksiądz Denis Coiffet – współzałożyciel Bractwa Kapłańskiego św. Piotra

3 lipca o godzinie 4:50 w otoczeniu rodziny i przyjaciół zmarł ks. Denis Coiffet. Pogrzeb rozpocznie się 7 lipca w katedrze o godz. 10:00 w katedrze pw. św. Ludwika w Wersalu. Niech spoczywa w pokoju!

Ksiądz Denis Coiffet urodził się w roku 1952 w Wersalu. Święcenia otrzymał w roku 1977 z rąk arcybiskupa Marcela Lefebvre’a, następnie pełnił posługę w departamencie Yvelines. W 1988 roku opuścił Bractwo Kapłańskie św. Piusa X i stał się jednym z założycieli Bractwa Kapłańskiego św. Piotra.

Ksiądz Coiffet pełnił obowiązki pierwszego przełożonego francuskiego dystryktu FSSP, posługę duszpasterską sprawował m.in. w Saint-Martin-de-Bréthencourt, Nantes, Talence i Morlaix. Był wielkim czcicielem św. Jana Bosko, szczególnie troszczył się o formację dzieci i młodzieży.

Zmarł 3 lipca na skutek białaczki. Pogrzeb odbędzie się lipca w katedrze o godz. 10:00 w katedrze pw. św. Ludwika w Wersalu.

Niech spoczywa w pokoju!

źródło: fssp.org

mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-07-06) | http://www.pch24.pl/zmarl-ksiadz-denis-coiffet---wspolzalozyciel-bractwa-kaplanskiego-sw--piotra,36757,i.html

Skip to content