Zmarł ksiądz Denis Coiffet – współzałożyciel Bractwa Kapłańskiego św. Piotra

Aktualizacja: 2015-07-6 9:55 am

3 lipca o godzinie 4:50 w otoczeniu rodziny i przyjaciół zmarł ks. Denis Coiffet. Pogrzeb rozpocznie się 7 lipca w katedrze o godz. 10:00 w katedrze pw. św. Ludwika w Wersalu. Niech spoczywa w pokoju!

Ksiądz Denis Coiffet urodził się w roku 1952 w Wersalu. Święcenia otrzymał w roku 1977 z rąk arcybiskupa Marcela Lefebvre’a, następnie pełnił posługę w departamencie Yvelines. W 1988 roku opuścił Bractwo Kapłańskie św. Piusa X i stał się jednym z założycieli Bractwa Kapłańskiego św. Piotra.

Ksiądz Coiffet pełnił obowiązki pierwszego przełożonego francuskiego dystryktu FSSP, posługę duszpasterską sprawował m.in. w Saint-Martin-de-Bréthencourt, Nantes, Talence i Morlaix. Był wielkim czcicielem św. Jana Bosko, szczególnie troszczył się o formację dzieci i młodzieży.

Zmarł 3 lipca na skutek białaczki. Pogrzeb odbędzie się lipca w katedrze o godz. 10:00 w katedrze pw. św. Ludwika w Wersalu.

Niech spoczywa w pokoju!

źródło: fssp.org

mat

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82366 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]