O. Henri Boulad dla „Christianophobie Hebdo” : Europa może stać się kontynentem islamu

Aktualizacja: 2015-06-29 1:02 pm

Egipski jezuita o. Henri Boulad ostrzega Europę przed islamizacją. W wywiadzie udzielonym „Christianophobie Hebdo” duchowny ostrzegł przed zagrożeniami politycznej poprawności i islamską takiją.

O. Henri Boulad pełni posługę na rzecz chorych i ubogich. Jak tłumaczy, panująca na Zachodzie polityczna poprawność polega na „kamuflowaniu prawdy, głównie w mediach”. – Rząd i politycy má½¹wią to, co chcą wam powiedzieć. Wy nie znacie prawdy o tym co się gdzieś dzieje, wiecie tylko to, co chce się wam o tym przekazać – tłumaczył zakonnik. – Europa ryzykuje tym, że stanie się cywilizacją islamską. Gra jest ogromna, bo Europejczycy są zagubieni. Za mową o sympatii i otwartością kryje się muzułmańska strategia takiji – alarmował o. Boulad.

Liczy się też na to, że islam może się zreformować, ale jest to płonna nadzieja, o czym świadczy fiasko ruchu reformatorskiego, jaki wyszedł z Uniwersytetu w  Kairze – tłumaczył jezuita. Jego zdaniem dialog islamsko-chrześcijański zainicjonowany przez II Sobá½¹r Watykański jest zwykłym fiaskiem. Wskazał, że była to dobra idea, ale została przez muzułmaná½¹w skrzętnie wykorzystana do realizacji strategii takiji.

Zebrania przy przekąskach i poklepywanie się po ramieniu do niczego nie prowadzą. Likwiduje się chęć krytycznego myślenia – powiedział zakonnik. – Opowiadam się i zalecam dialog islamsko-muzułmański. Wielu muzułmaná½¹w jest przeciwko radykalnemu islamizmowi. To oni powinni przejąć sprawy w swoje ręce! – oceniał o. Henri Boulad.

FLC

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82292 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]