“Washington Post”: 14 tys. zdjęć w tajnych więzieniach. Także w Polsce i na Litwie

Aktualizacja: 2015-06-29 3:14 pm

“Washington Post” podaje, że prokuratorzy wojskowi odkryli ok. 14 tys. zdjęć z tajnych więzień CIA. Dziennik podaje, że bardzo wiele fotografii przedstawia także tajne więzienia w Polsce i na Litwie. “Ta informacja nadwątli zaufanie, jakie do Stanów Zjednoczonych mają sojusznicy” – stwierdził Tomasz Siemoniak.

Fotografie – jak donosi gazeta – nie pokazują samych przesłuchań, ani tortur, którym mieli być poddawani podejrzewani o terroryzm. Na niektórych widać jednak na przykład, jak więźniowie są transportowani nago. Widoczni są także funkcjonariusze CIA oraz wywiadu zagranicznego, a także amerykańscy psychologowie Bruce Jessen i James Mitchell – twórcy programu przesłuchań.

Informator “Washington Post” twierdzi, że wiele ze zdjęć zrobiono, by udokumentować wydatki ponoszone przez CIA na prowadzenie więzień. Dziennik pisze, że wprost wiele z fotografii przedstawia tajne więzienia w Tajlandii, Afganistanie i Polsce. Mniej fotografii jest natomiast  z Rumunii i Litwy.

tvn24.pl / Wilnoteka.lt

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82283 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]