Aktualizacja strony została wstrzymana

Netanjahu nakazał zamknięcie telewizji dla arabskich mieszkańców Izraela

Arabskojęzyczna telewizji „Palestine48” zaczęła próbne nadawanie w zeszłym tygodniu, a już stała się kością w gardle izraelskiego premier Binjamina Netanjahu.

Telewizja została ufundowana przez palestyńskie władze narodowe na Zachodnim Brzegu z myślą o 1,5 miliona mieszkających w międzynarodowo uznanych granicach Izraela. Izraelskie władze z pewnością dodatkowo zirytował fakt, że liczba 48 w nazwie telewizji odnosi się do 1948 r. kiedy to powstał Izrael. Dla Arabów to rok określany al-Nakba  – katastrofa. Bowiem w granicach jakie wówczas objął Izrael przeprowadzono wypędzenia Palestyńczyków, część zaś uciekła dobrowolnie. Ani jedni, ani drudzy nigdy nie wrócili w rodzinne strony, a większość ich ziem zajęli żydowscy osadnicy. 

Netanjahu wydał już dyspozycję ministrowi komunikacji aby ten przedsięwziął kroki jakie są niezbędne dla zamknięcia Palestine48, która miała zacząć regularną transmisję w dniu jutrzejszym.

haaretz.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (25 czerwca 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/netanjahu-nakazal-zamkniecie-telewizji-dla-arabskich-mieszkancow-izraela

Skip to content