We francuskim miasteczku mer zakazał… Mszy polowych

Aktualizacja: 2015-06-25 3:02 pm

W liczącym ponad 5 tysięcy mieszkańców miasteczku Le Lavandou (departament Var na południu Francji) mer zakazał odprawienia Mszy świętej. Do celebracji – tak jak to ma miejsce już od 20 lat – miało dojść w centrum sportowym. Mer zakazuje i tłumaczy, że chodzi o „napięcia międzywyznaniowe” i laickość.

Mer miasta – Gil Bernardi – wysłał oficjalne pismo do proboszcza tamtejszej parafii, księdza Jesepha Ngoc Dung Nguyena. Bernardi tłumaczy, że nie może wydać zgody na Msze święte w centrum sportowym z powodu… ataku na redakcję bluźnierczego „Charlie Hebdo”, „napięcia międzywyznaniowe” i ryzyko stwarzane przez osoby „niezrównoważone” i „fanatyków”. Burmistrz przy tej okazji nie zapomniał dodać, że obawia się wrogów laickości.

W ciągu ostatnich 20 lat Msza święta była odprawiana w centrum regularnie, przez cały lipiec i sierpień.

Zakazując Mszy burmistrz… oczywiście dba o bezpieczeństwo!

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-06-25)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82266 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]