Kierowco, na drogę krajową nie wjedziesz już za darmo, a do miasta nie wjedziesz wcale!

Aktualizacja: 2015-06-25 3:05 pm

Tonący rząd PO-PSL nawet nie próbuje tworzyć pozorów troski o portfele obywateli. Nową inicjatywą, mającą sprowadzić „powszechną szczęśliwość” tym razem na kierowców, jest plan wprowadzenia do 2018 roku powszechnych opłat za korzystanie z dróg krajowych. Elektronicznym systemem opłat (viaToll) mają być objęte wszystkie pojazdy – również osobowe! – tak jak na autostradzie. Na tym nie koniec…

Kolejny haniebny haracz – oto co trzymająca twardy kurs koalicja PO-PSL przygotowała na zakończenie swoich rządów. Tym razem „aby żyło się lepiej” ma zostać wprowadzona opłata za korzystanie z dróg krajowych obejmująca wszystkie rodzaje pojazdów, łącznie z osobowymi, i wszystkich kierowców. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaproponowało, by nowe prawo weszło w życiu już w 2018 roku. Ma już wówczas istnieć 7 tys. km dróg objętych elektronicznym systemem opłat, viaToll.

Już w tym roku ma przybyć 250 km tras objętych systemem viaToll. Jak na razie obowiązują one samochody powyżej 3,5 tony, czyli ciężarowe i autobusy. Rząd postanowił jednak naprawić to „zaniedbanie” zgodnie z „oczywistą oczywistością” wyrażoną w 2013 roku przez posła PO Stanisława Źmijana. – Docelowo za jazdę drogami krajowymi powinniśmy płacić wszyscy bez wyjątku, to nie ulega wątpliwości – powiedział wówczas parlamentarzysta.

Na tym nie koniec rządowych rewelacji. Ekipa Ewy Kopacz pracuje również nad projektem dostosowującym korzystanie z używanych samochodów do wymogów unijnych. Wedle tych ustaleń – wprowadzanych już w niektórych państwa Unii – starsze samochody, emitujące „niedopuszczalną” ilość spalin otrzymają zakaz wjazdu do centrów miast. Jak spekuluje portal wGospodarce.pl może to być nawet 80 proc. samochodów używanych w Polsce.

Źródło: wGospodarce.pl

FO

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82260 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]