Szwecja: 120 dzieci w wieku przedszkolnym zaprowadzono na homo-paradę

Aktualizacja: 2015-06-24 11:00 am

W szwedzkim Göteborgu 120 dzieci w wieku przedszkolnym zostało zaprowadzonych na paradę homoseksualistów. Miały one skandować m.in. hasło “Kochaj kogo chcesz”.

Jest to kolejny przypadek zaprowadzenia dzieci na tego typu wydarzenie w ciągu ostatnich kilku lat. Festiwal West Pride odbywa się corocznie od 2007 roku pod patronatem władz miejskich Göteborga. Do wzięcia w nim udziału zachęcają m.in. takie instytucje jak teatry czy muzea.

“Codziennie rozmawiamy z dziećmi o tym, że każdy należy do wszystkich, bez względu na gender czy kolor skóry” – tłumaczy nauczycielka Sara Ghazi.

novostimira.net / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82220 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]