W. Brytania: małżeństwa będą wkrótce mniejszością

Aktualizacja: 2009-04-4 1:24 pm

Już niedługo może się okazać, że ludzie żyjący w związkach małżeńskich w Wielkiej Brytanii będą stanowili mniejszość w tym społeczeństwie. Według nowych prognoz brytyjskiego Urzędu Statystycznego dla Anglii i Walii, w 2031 r. tylko 41 proc. mieszkańców będzie tam żyło w związkach małżeńskich, a 49 proc. samotnie – informuje dziennik „The Daily Mail”.

Obecnie w obu częściach kraju żyje 21,7 mln małżonków, ok. 4 mln osób rozwiedzionych oraz 3 miliony wdów i wdowców. Według tego raportu 14,9 mln osób nigdy nie było w związkach małżeńskich. Ten trend będzie się pogłębiał również po 2031 r.

Zdaniem statystyków, powodem takiej sytuacji jest coraz większa akceptacja przez społeczeństwo nieformalnych związków. W ciągu najbliższego dwudziestolecia ich liczba podwoi się i wzrośnie z 4,5 do 7,4 mln. Ponadto ok. 3 mln Walijczyków i Anglików w wieku 30-60 lat będzie „singlami”.

Socjolog Robert Whelan z Instytutu Socjologicznego „Civitas” w Londynie powiedział w rozmowie z „Daily Mail”, że znaczną odpowiedzialność za spadek liczby małżeństw ponosi państwo. Jednym z powodów jest fakt, że na przestrzeni lat systematycznie spadało poparcie państwa dla rodzin. W ostatnich latach rząd również prowadzi politykę utrudniającą podjęcie decyzji o zawarciu małżeństwa.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8221 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]