Aktualizacja strony została wstrzymana

Jedna z najważniejszych amerykańskich wolności zagrożona! Obama chce zabronić broni

Amerykański prezydent Barrack Obama wezwał do ograniczenia dostępu do broni, gwarantowanego przez drugą poprawkę do amerykańskiej Konstytucji. Swe słowa skierował do zarządców miast zgromadzonych na corocznej Konferencji Burmistrzów w San Francisco. Jego wypowiedź ma szansę trafić na podatny grunt. W ubiegłym tygodniu w wyniku strzelaniny przy kościele w znajdującym się w stanie Południowa Karolina mieście Charleston zginęło dziewięciu uczestników nabożeństw.

Potrzebujemy zmiany postawy – powiedział Obama w swoich uwagach. Podkreślił, że w wyniku ostatniej strzelaniny naród był zszokowany. Już następnego dnia po strzelaninie Obama wspomniał o konieczności wprowadzenia ściślejszej kontroli broni. Słowem nie zająknął się, że gdyby ktoś z przebywających w kościele metodystów miał przy sobie broń, mógłby jednym strzałem powstrzymać szaleńca.

Obama powiedział, że w kwestii prawa do broni konieczna jest zmiana i to przeprowadzona w pilnym trybie. – W ten sposób uczcimy rodziny – powiedział odnosząc się do poległych w ostatnim akcie przemocy. – Oddamy tym hołd rodzinom ofiar z Newtown i Aurory – dodał wspominając inne masakry. Podkreślił także, że sprawca ostatniej strzelaniny w zborze episkopalnym kierował się przesłankami rasistowskimi. Jak powiedział Obama, potwierdza to, że rasizm nadal jest poważnym problemem, który należy zwalczać.  

Nie musimy patrzeć daleko, by dostrzec, że rasizm i bigoteria, nienawiść i nietolerancja nadal są zbyt obecne w naszym świecie – powiedział. Do zdarzenia w Charleston doszło w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Napastnik wszedł do kościoła, w którym modlili się czarni protestanci i zastrzelił 9 z nich, w tym pastora. Jeden został ranny. Według policji było to przestępstwo z nienawiści. Zdaniem świadków morderca powiedział, że przybywa zabijać czarnych.

Według drugiej poprawki do amerykańskiej Konstytucji „Nie wolno ograniczać praw ludu do posiadania i noszenia broni, gdyż bezpieczeństwo wolnego stanu wymaga dobrze wyszkolonej milicji”.

Źródła: edition.cnn.com / stefczyk.info / libr.sejm.gov.pl

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-06-22) | http://www.pch24.pl/jedna-z-najwazniejszych-amerykanskich-wolnosci-zagrozona--obama-chce-zabronic-broni,36498,i.html

Skip to content