Amerykańscy marines obsadzili brytyjskie okręty

Aktualizacja: 2015-06-19 9:27 am

Setki żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej zaokrętowano na jednostki brytyjskiej marynarki wojennej operujące na wschodnim Morzu Śródziemnym.

Ukraińska gazeta “Europejska Prawda”, powołując się na brytyjski “The Times”, twierdzi, że jest to element ćwiczeń sił szybkiego reagowania NATO. Amerykanie obsadzili m.in. okręt HMS Ocean, któy jest jedyną brytyjską jednostką zdolną do przenoszenia używanych przez marines samolotów pionowego startu MV22 Osprey. Zaokrętowano także amerykańskie amfibie desantowe. 

Waszyngton w basenie Morza Śródziemnego musi korzystać ze wsparcia brytyjskiej floty ponieważ większość sił, łącznie z 15 oddziałem ekspedycyjnym piechoty morskiej, została przerzucona na Bliski Wschód w związku z sytuacją w Iraku, Syrii i Jemenie.

uatoday.com/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82133 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]