Na Ukrainie odbył się koncert ku czci dywizji SS-Galizien

Aktualizacja: 2015-06-18 11:45 am

7 czerwca w Stanisławowie (obecnym Iwano-Frankiwsku) na Ukrainie zachodniej odbył się koncert ku czci dywizji SS-Galizien. Poległych członków SS-Galizien uczczono minutą ciszy, podczas koncertu głos zabrał ze sceny jeden z żyjących jeszcze członków dywizji.

W ciągu roku było to już wyszkolone wojsko, które mężnie stawiło opór przeważającym siłom wojsk 1. Frontu Ukraińskiego. Od 13 do 22 lipca 1944 roku w pobliżu miasta Brody w obwodzie lwowskim miała miejsce słynna bitwa, która jest przykładem niezmierzonego poświęcenia w imię wolności i niepodległości Ukrainy” – mówił 95-letni dziś członek dywizji SS. Wraz z nim wystąpili na scenie także członkowie batalionów ochotniczych walczących na froncie w Donbasie.

“Dziś czcimy wszystkich bohaterów, którzy walczyli za wolność i niezależność Ukrainy” – zapowiadała występ zespołów śpiewających o SS-Galizien konferensjerka prowadząca koncert.

YouTube.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (18 czerwca 2015) – “Na Ukrainie odbył się koncert ku czci dywizji SS-Galizien [+VIDEO]”

 


 

Ukraińska armia: neo-nazistowski pułk Azow otrzyma status brygady

Portal “Ukraińska Prawda” podał, iż pułk Azow otrzyma w ukraińskiej armii status brygady specjalnego przeznaczenia. Neo-nazistowska proweniencja jednostki była jedną z przyczyn, dla których amerykański Senat wstrzymał szkolenia dla armii Ukrainy.

Bojownicy “Azowa” poinformowali o reorganizacji w brygadę za pośrednictwem Twittera. Informację podał następnie portal “Ukraińska Prawda”.

Jednocześnie jednostka ma zostać poszerzona do 2,5 tysiąca żołnierzy.

Według dowódcy “Azowa”, Andrija Beleckiego, “młodzież rwie się” w szeregi jego jednostki, jednak obecnie nie może ona prowadzić naboru.

pradva.com.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (18 czerwca 2015)

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82114 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]