Tolerancja tylko w jedną stronę…

Aktualizacja: 2015-06-16 12:13 pm

Nie chcieli ozdobić tortu pro-gejowskim hasłem – muszą zapłacić grzywnę. Cukiernicy z Belfastu (Irlandia Północna) zostali ukarani za odmowę ozdobienia tortu według pomysłu gejowskich aktywistów.

Pracownicy cukierni Asher (popularna w Wielkiej Brytanii sieć piekarni-cukierni) otrzymali przed rokiem zamówienie na tort okolicznościowy, który miał być podany podczas obiadu wydanego z okazji Dnia Przeciwko Homofonii.

Zamówienie złożył Gareth Lee, który reprezentował jedną z organizacji działających na rzecz „równouprawnienia homoseksualistów”. Panowie wymyślili sobie, że ich tort ozdobi napis „Popieramy małżeństwa gejów” oraz figurki czule objętych dwóch popularnych postaci z „Ulicy Saezamkowej” – Berta i Erniego. Pracownicy cukierni grzecznie odmówili.

Homoseksualista natychmiast złożył skargę do miejscowej Komisji ds. Równości. Ta stwierdziła, że cukiernicy „dopuścili się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną” i przekazała sprawę do sądu. Wyrok skazujący zapadł na początku czerwca br.

Prawnicy doradzają odwołanie się od kuriozalnego wyroku: „ Tu nie było żadnej dyskryminacji. Cukiernicy po prostu odmówili udziału w gejowskiej kampanii”.
   
[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeSite/ News (S.Weatherbe) – 12.06.2015 r.]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82055 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]