Amnesty International: homozwiązki w Irlandii załatwione, teraz czas na aborcję!

Aktualizacja: 2015-06-16 12:02 pm

„Amnesty International odhaczyła w Irlandii homomałżeństwa, teraz bierze się więc za aborcję” – zauważa Giuseppe Nardi. Liberalizacja prawa aborcyjnego to oficjalny cel kolejnej kampanii tej organizacji.

Giuseppe Nardi zwraca uwagę, że Amnesty International krótko po referendum w sprawie związków osób tej samej płci rusza z kolejną kampanią. Tym razem lobbuje na rzecz upowszechnienia „prawa” do aborcji. Jak informuje „The Guardian”, Amnesty zorganizowała w Dublinie konferencję, na której irlandzkie prawo aborcyjne oceniane było jako skandaliczne. Prawo to traktować ma – zdaniem „obrońców praw człowieka” – kobiety jako „naczynia do noszenia dzieci”, zagrażając ich życiu i zdrowiu.

Irlandzkie prawo aborcyjne dopuszcza mordowanie nienarodzonych jedynie w przypadku zagrożenia życia matki. – Każdego dnia gwałcone są prawa człowiek kobiet i dziewcząt, bo konstytucja traktuje je jako naczynia do noszenia dzieci  – powiedziała sekretarz generalna Amensty International, Salil Shetty. – Kobiety i dziewczęta potrzebujące aborcji są traktowane jak przestępcy, stygmatyzowane i zmuszane do wyjeżdżania za granicę, narażając na poważne ryzyko swoje zdrowie psychiczne i fizyczne – dodała.

„Irlandia musi poprawić konstytucje i usunąć ochronę płodu” – czytamy z kolei w oświadczeniu wydanym przez Amnesty International.

Źródło: katholisches.info, „The Guardian”

pach

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82047 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]