Amnesty International: homozwiązki w Irlandii załatwione, teraz czas na aborcję!

„Amnesty International odhaczyła w Irlandii homomałżeństwa, teraz bierze się więc za aborcję” – zauważa Giuseppe Nardi. Liberalizacja prawa aborcyjnego to oficjalny cel kolejnej kampanii tej organizacji.

Giuseppe Nardi zwraca uwagę, że Amnesty International krótko po referendum w sprawie związków osób tej samej płci rusza z kolejną kampanią. Tym razem lobbuje na rzecz upowszechnienia „prawa” do aborcji. Jak informuje „The Guardian”, Amnesty zorganizowała w Dublinie konferencję, na której irlandzkie prawo aborcyjne oceniane było jako skandaliczne. Prawo to traktować ma – zdaniem „obrońców praw człowieka” – kobiety jako „naczynia do noszenia dzieci”, zagrażając ich życiu i zdrowiu.

Irlandzkie prawo aborcyjne dopuszcza mordowanie nienarodzonych jedynie w przypadku zagrożenia życia matki. – Każdego dnia gwałcone są prawa człowiek kobiet i dziewcząt, bo konstytucja traktuje je jako naczynia do noszenia dzieci  – powiedziała sekretarz generalna Amensty International, Salil Shetty. – Kobiety i dziewczęta potrzebujące aborcji są traktowane jak przestępcy, stygmatyzowane i zmuszane do wyjeżdżania za granicę, narażając na poważne ryzyko swoje zdrowie psychiczne i fizyczne – dodała.

„Irlandia musi poprawić konstytucje i usunąć ochronę płodu” – czytamy z kolei w oświadczeniu wydanym przez Amnesty International.

Źródło: katholisches.info, „The Guardian”

pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-06-16) | http://www.pch24.pl/amnesty-international--homozwiazki-w-irlandii-zalatwione--teraz-czas-na-aborcje-,36401,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content