Saint Paul-Minneapolis archidiecezją „sede vacante”

Aktualizacja: 2015-06-15 7:54 pm

Ojciec Święty przyjął rezygnacje złożone przez dwóch biskupów z amerykańskiej archidiecezji Saint Paul-Minneapolis. Chodzi o ordynariusza 68-letniego abp. Johna C. Nienstedta oraz jednego z biskupów pomocniczych 57-letniego bp. Lee A. Piché. Zarząd archidiecezją „sede vacante” Papież powierzył abp. Bernardowi A. Hebdzie, który jest jednocześnie koadiutorem archidiecezji Newark.

Warto zauważyć, że od pewnego czasu archidiecezja Saint Paul-Minneapolis była objęta dochodzeniem, także kościelnym, w sprawie zaniedbań co do ochrony nieletnich przed nadużyciami. Chodzi m.in. o przypadek byłego już księdza, skazanego na pięć lat więzienia za molestowanie trzech chłopców. Władze archidiecezji pozostawały głuche na wielokrotne skargi na zachowanie duchownego, jakie nadchodziły ze strony wiernych, personelu parafialnego i innych księży.

tc/ rv 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82027 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]