Colt ogłasza bankructwo

Aktualizacja: 2015-06-15 9:11 am

Jak informuje „Wall Street Journal”, słynny amerykański producent broni, Colt Defense, wystąpił o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. To kolejne bankructwo w ponad 150-letniej historii spółki.

WSJ powołuje się na własne źródła dobrze zorientowane w tej sprawie. Władze firmy nie poradziły sobie z zadłużeniem w wysokości ponad 355 mln dolarów. Dużym ciosem była utrata w 2013 roku kontraktu na dostawę karabinka M4 dla amerykańskiej armii, jak również spadek sprzedaży broni długiej. Colt zapowiada, że w trakcie restrukturyzacji będzie prowadził normalną działalność.

Według niektórych informacji możliwe jest przejęcie zbankrutowanej spółki przez któregoś z jej konkurentów, takich jak Smith & Wesson czy Sturm Ruger

Tradycja Colta sięga początków osadnictwa w Nowej Anglii w XVII wieku. Swoją popularność uzyskała w połowie XIX wieku. Legendarną bronią produkowaną przez spółkę stał się Colt .45, który od 1911 roku znajdował się na wyposażeniu armii USA.

Pb.pl / rp.pl / Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81999 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]