Pierwszy raport o prześladowaniu chrześcijan w UE

Aktualizacja: 2009-03-31 10:46 pm

Chrystianofobia niszczy w Europie ludzkie zdrowie i kariery. Problem ten może być poważniejszy niż się uważa, gdyż ofiary zjawiska – chrześcijanie – boją się o nim mówić w obawie przed ostrą reakcją – wynika z opublikowanego unijnego raportu.

Unijna Agencja Praw Fundamentalnych (FRA) podała, że policja w większości państw nie umie radzić sobie z naruszaniem prawa w tej dziedzinie – począwszy od ataków werbalnych po fizyczne – a wiele rządów i szkół nie traktuje tych spraw z wystarczającą powagą.

Tworzy to zaklęty krąg, z ofiarami, które wolą pozostać „niewidzialne”, niż przyznawać się od swej wiary czy też zgłaszać przypadki naruszenia ich praw – wynika z badań przedstawionych przez FRA.

– Uwłaczające słowa wobec chrześcijan, które słyszą od najwcześniejszych lat, uczą ich pozostawać niewidzialnymi – podkreślono w studium.

Ponadto, chrześcijanie doświadczają szykan i dyskryminacji w miejscu pracy i w wielu państwach są pozbawieni podstawowych praw obywatelskich.

Raport uwzględnia badania we wszystkich 27 państwach Unii.

Bułgaria, Estonia, Łotwa, Polska i Rumunia są jedynymi krajami, gdzie chrześcijanie cieszą się względną swobodą. Podano też, że w krajach tych ludzie czują się w spokojnie, gdy mają chrześcijanina jako sąsiada.

Trzy państwa Unii: Belgia, Holandia i Hiszpania – są bardzo wrogo nastawione do chrześcijan.

Tolerancja jednak maleje, gdy ludzie są pytani o to, czy akceptują chrześcijan jako obywateli. W raporcie zwrócono uwagę, że choć w mediach obraz chrześcijaństwa nieco się poprawił, wciąż przeważają stereotypy, jakoby chrześcijanie zachowywali wierność i nie stosowali środków antykoncepcyjnych.

Niestety, wszystkie fakty podane w unijnym raporcie są prawdziwe oprócz badanego podmiotu. Proszę wstawić zamiast słowa “chrześcijanie” słowo “homoseksualiści” i zamiast “chrystianofobia” “homofobia” i wszystko będzie jasne. Bułgaria, Estonia, Łotwa, Polska i Rumunia są dla homoseksualistów wrogie, za to Belgia, Holandia i Hiszpania nadały im największe prawa.

MaRo

Za: Fronda.pl


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8198 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]