Poseł PiS założył w Sejmie grupę lobbystów Izraela

1 czerwca w Sejmie rozpoczęła działalność grupa lobbystów Izraela. Jej inicjatorem, a obecnie liderem jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak, były rzecznik Jarosława Kaczyńskiego w czasach gdy był on premierem.

Na inaugurację proizraelskiego lobby do Sejmu przyjechała delegacja Światowego Kongresu Żydów oraz przedstawiciele Israel Allies Foundation. W skład grupy wszedł także poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba z sejmowej komisji spraw zagranicznych. Polonijny portal greenpoint.pl zauważa, że o ile o zainicjowaniu przez posła PiS grupy lobbystycznej wspomniał izraelski dziennik, o tyle cicho o niej w polskich mediach. Swoją inicjatywą nie pochwalił się nawet sam Dziedziczak – próżno szukać o niej informacji na jego stronie internetowej.

Dziennik „Jerusalem Post” pisze, że grupa Dziedziczaka będzie 32 grupą lobbystyczną wchodzącą w skład ogólnoeuropejskiej sieci Israel Allies założonej w 2006 r. Określa cele lobby jako „wspieranie dyplomacji Izraela”. „To jest bardzo ważny moment dla dyplomacji opartej na wspólnych wartościach. Siedemdziesiąt lat po Holocauście musimy zwiększyć nasze wysiłki na rzecz mobilizacji wsparcia dla Izraela. Izrael jest jedynym gwarantem przetrwania dla Żydów” – powiedział dziennikowi Josh Reinstein deputowany izraelskiego parlamentu.

jpost.com/greenpoint.pl/kresy.pl

[Źródło anglojęzyczne: www.jpost.com ]

Za: Kresy.pl (03 czerwca 2015)


Żydowskie sajany – już całkiem otwarcie w polskim parlamencie

Poseł PiS pokieruje proizraelskim lobby w sejmie

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jan Dziedziczak, stanie na czele polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej, której utworzenie ma nastąpić w poniedziałek w Warszawie.

[Tak się w nowomowie nazywa to, co ongiś określano mianem „sajan”, a czego nie znajdziesz w Wikipedii – admin]

Jak pisze dziennik „Jeruzalem Post” do utworzenia grupy lobbystycznej dochodzi 70 lat po Holocauście. Będzie ona pierwszą tego rodzaju grupą w polskim parlamencie. Jej powstanie izraelski dziennik nazywa momentem historycznym.

[Właściwie to diabli wiedzą, po co nam taka „grupa lobbystyczna”. Cały polskojęzyczny parlament stanowi od dawna taką grupę, walcząc o interesy Żydolandii bardziej, niż o polskie. – admin]

„W chwili wzrostu antysemityzmu w Europie i na świecie, ta inicjatywa polskich parlamentarzystów, otwartego wsparcia państwa żydowskiego, zaledwie 70-lat po Holocauście, jest wzruszająca” – stwierdza na łamach „Jeruzalem Post” Shai Hermes, szef Światowego Kongresu Żydów, który wraz z delegacją z Izraela będzie uczestniczył w inauguracji nowopowstałej grupy w Warszawie.

Oprócz niego w delegacji z Izraela, która przyjedzie do Warszawy znajdzie się również m.in.: Josh Reinstein, szef grupy chrześcijańskiej w Knesecie i dyrektor Israel Allies Foundation European Andras Patkai. W uroczystościach ma uczestniczyć również ambasador Izraela w Warszawie, Anna Azari.

Stronie polskiej w inauguracji proizraelskiego lobby przewodniczył będzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak, w przeszłości rzecznik premiera Jarosława Kaczyńskiego.

„To jest bardzo ważny moment dla dyplomacji opartej na wspólnych wartościach. Siedemdziesiąt lat po Holocauście musimy zwiększyć nasze wysiłki na rzecz mobilizacji wsparcia dla Izraela. Izrael jest jedynym gwarantem przetrwania dla Żydów” – powiedział Josh Reinstein.

Powstająca w polskim parlamencie proizraelska grupa będzie 32 tego typu inicjatywą w parlamentach różnych krajów świata.

[Czy ktokolwiek słyszał o jakiejś tego typu grupie lobbującej na rzecz jakiegokolwiek innego państwa? – admin]

http://www.greenpointpl.com

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-06-03)


Za: Kresy.

Skip to content