Prezydent Obama proklamował “miesiąc dumy” LGBT

Aktualizacja: 2015-06-3 12:56 pm

W oficjalnym dokumencie prezydent Obama zadekretował, że czerwiec będzie obchodzony w USA jako “miesiąc dumy lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgender”.

W swojej “proklamacji” podpisanej 29 maja Obama stwierdził, że naród amerykański został stworzony przez “równych patriotów”, którzy obiecali “szerzyć demokrację”. Uznał też, że osoby homoseksualne są dyskryminowane, a więc “ciągle nie jestesmy rzeczywiście równi”. Jednocześnie amerykański prezydent twierdzi, że w kwestii ich praw dokonał się “znaczny postęp”. Zapowiedział forsowanie w Kongresie ustawy, która ma zapewnić “równość zatrudnienia” dla osób obiegających od normy w swoich zachowaniach seksulanych. Zapowiedział także wsparcie dla “rodzin” tworzonych przez “osoby LGBT”. Jak napisał jego rząd “pracuje każdego dnia, by otworzyć nowe możliwości” takim osobom. 

whitehouse.gov/kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81795 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]