Aktualizacja strony została wstrzymana

Obama śmie pouczać Kościół: przestańcie mówić o aborcji i małżeństwie!

Kościoły nie powinny się skupiać na aborcji i homoseksualnych „małżeństwach – mówił prezydent Barack Obama uczestnikom szczytu katolicko-ewangelickiego na uniwersytecie Georgetown, który odbył się w zeszłym tygodniu. Według prezydenta USA chrześcijanie powinni skupić się na pomocy ubogim.

Podczas dyskusji panelowej na temat ubóstwa Obama skrytykował polityczne zaangażowanie wspólnot wyznaniowych i koncentrowanie się na „dzielących kwestiach”, takich jak ochrona życia oraz małżeństwa.

Stwierdził, że „kościoły zyskają więcej zwolenników, jeżeli skupią się na niesieniu pomocy ludziom, żyjącym w ubóstwie. – Myślę, że nasze organizacje wyznaniowe powinny bardziej zdecydowanie wypowiadać się na temat ubóstwa, zwalczać je, a nie chwalić – tłumaczył Obama. Dodał, że kościoły powinny także opowiedzieć się za redystrybucją bogactwa przez państwo.  – To jest to, o czym mówił nasz Zbawiciel – tłumaczył prezydent.

Obama przyznał, że skoncentrowanie się na walce z ubóstwem i odrzucenie kwestii moralnych, takich jak aborcja, byłoby politycznie korzystne dla Demokratów w przyszłych wyborach.

Wg badań Pew Research Center, wspólnoty wyznaniowe, które podkreślały w swoim nauczaniu kwestie redystrybucji bogactwa lub zmian klimatycznych, odnotowały największą utratę członków.

W swoim wystąpieniu na uniwersytecie Georgetown, Obama skrytykował również telewizję Fox News za sposób informowania widzów na temat redystrybucji dóbr i pomocy socjalnej udzielanej przez instytucje państwowe. – Będziemy musieli zmienić sposób sprawozdawczości medialnej na ten temat – mówił Obama.

Źródło: lifesitenews.com., AS.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-05-20) | http://www.pch24.pl/obama-smie-pouczac-kosciol--przestancie-mowic-o-aborcji-i-malzenstwie-,35861,i.html

Skip to content