Obama śmie pouczać Kościół: przestańcie mówić o aborcji i małżeństwie!

Aktualizacja: 2015-05-20 8:42 am

Kościoły nie powinny się skupiać na aborcji i homoseksualnych „małżeństwach – mówił prezydent Barack Obama uczestnikom szczytu katolicko-ewangelickiego na uniwersytecie Georgetown, który odbył się w zeszłym tygodniu. Według prezydenta USA chrześcijanie powinni skupić się na pomocy ubogim.

Podczas dyskusji panelowej na temat ubóstwa Obama skrytykował polityczne zaangażowanie wspólnot wyznaniowych i koncentrowanie się na „dzielących kwestiach”, takich jak ochrona życia oraz małżeństwa.

Stwierdził, że „kościoły zyskają więcej zwolenników, jeżeli skupią się na niesieniu pomocy ludziom, żyjącym w ubóstwie. – Myślę, że nasze organizacje wyznaniowe powinny bardziej zdecydowanie wypowiadać się na temat ubóstwa, zwalczać je, a nie chwalić – tłumaczył Obama. Dodał, że kościoły powinny także opowiedzieć się za redystrybucją bogactwa przez państwo.  – To jest to, o czym mówił nasz Zbawiciel – tłumaczył prezydent.

Obama przyznał, że skoncentrowanie się na walce z ubóstwem i odrzucenie kwestii moralnych, takich jak aborcja, byłoby politycznie korzystne dla Demokratów w przyszłych wyborach.

Wg badań Pew Research Center, wspólnoty wyznaniowe, które podkreślały w swoim nauczaniu kwestie redystrybucji bogactwa lub zmian klimatycznych, odnotowały największą utratę członków.

W swoim wystąpieniu na uniwersytecie Georgetown, Obama skrytykował również telewizję Fox News za sposób informowania widzów na temat redystrybucji dóbr i pomocy socjalnej udzielanej przez instytucje państwowe. – Będziemy musieli zmienić sposób sprawozdawczości medialnej na ten temat – mówił Obama.

Źródło: lifesitenews.com., AS.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81499 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]