Ukraina: w skład armii wejdzie banderowska organizacja, która groziła mordowaniem Węgrów

Aktualizacja: 2015-05-20 8:33 am

“Karpacka Sicz”, która groziła mordowaniem członków węgierskiej partii Jobbik oraz organizacji HVIM, wejdzie w skład 93. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

“Karpacka Sicz” zachowa w ramach brygady swoją nazwę oraz sztandar. Oddziałem “siczowców” dowodzić będzie Oleh Kucyn, który przewodził organizacji.

Dzisiaj “Karpacka Sicz” ma otrzymać do ręki broń, odbędą się ćwiczenia na poligonie.

Wkrótce oddział “siczowców” znajdzie się na froncie w Donbasie. Wcześniej walczyli oni w Pieskach oraz o lotnisko w Doniecku.

“Karpacka Sicz” groziła swego czasu, że będzie zabijać Węgrów z partii Jobbik i organizacji HVIM, którzy działają na terytorium ukraińskiego Zakarpacia. Region ten to historyczna część Korony św. Stefana, do Ukrainy przyłączony został w roku 1946 przez stalinowski Związek Sowiecki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węgrzy krytykowali UPA – banderowcy publicznie zapowiadają, że ich zabiją

zakarpattya.net.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (20 maja 2015) -- [Org. tytuł: « Ukraina: w skład armii wejdzie banderowska organizacja, która groziła mordowaniem Węgrów [+FOTO]»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81490 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]