Żydowski dziennik: Gloryfikacja UPA przez Kijów może potwierdzać rosyjskie tezy o faszystach na Ukrainie

Aktualizacja: 2015-05-18 9:55 am

Ukazujący się w Izraelu “The Jerusalem Post” napisał, iż gloryfikacja OUN-UPA przez władze w Kijowie może zostać wykorzystana przez Moskwę jako potwierdzenie jej tez o faszystach, którzy kreują politykę Ukrainy.

Kijów musi pamiętać, że konflikt z putinowską Rosją ma miejsce tak w Donbasie, jak i w przestrzeni informacyjnej. Obecnie Kijów dał “dowód” Kremlowi na to, że Rosja mierzy się z faszystami. Nie zaskakuje, że rosyjskie media państwowe cały dzień omawiały tę ustawę – pisze “The Jerusalem Post”.

Izraelska gazeta przypomina ponadto o zbrodniach ukraińskich nacjonalistów w ramach Ukraińskiej Policji Pomocniczej na terytorium dzisiejszej Ukrainy i Białorusi, udział w pogromie we Lwowie w 1941 , a także zamordowanie 100 tysięcy Polaków.

Jak podkreśla dziennik, różnice między Zachodem a Wschodem Ukrainy w postrzeganiu OUN-UPA są znaczące. Ten pierwszy uważa ich za bohaterów, a ten drugi za hitlerowskich kolaborantów. Autor artykułu, Josh Coshen, prognozuje, że może to doprowadzić do pęknięcia kraju.

“The Jerusalem Post” – jpost.com / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81464 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]