USA: Kolejny Żyd winny przestępczych transakcji finansowych

Aktualizacja: 2009-03-31 9:16 am

30-letni Ron Kreisel, były mieszkaniec miejscowości Monsey lecz działający w stanie Connecticut, przyznał się do winy w dochodzeniu w sprawie o nielegalne inwestycje, otwieranie w celach przestępczych i pod fałszywymi nazwiskami kont bankowych i prowadzenie kryminalnych operacji finansowych.

Jak stwierdzają dokumenty sądowe, Kreisel wraz ze współpracownikiem opracował plan zakładania wielu i pod różnymi nazwiskami, kont w instytucjach oferujących fundusze zbiorowe, licząc na wyjście tych instytucji na rynek giełdowy. Wykorzystując przepisy zapewniające dotychczasowym właścicielom kont prawo wykupu akcji po uprzywilejowanej cenie w przypadku wyjścia banku z tzw. pierwszą ofertą publiczną (IPO), Kreisel łamał wiążące się z tym przywilejem restrykcje, a chcąc uniknąć płacenia podatku, przelewał akcje na konto należące do organizacji zarejestrowanej jako fundacja.

Ron Kreisel jest Żydem, byłym mieszkańcem miejscowości Monsey w stanie Nowy Jork, znanej jako skupisko bogatych i wpływowych Żydów ortodoksyjnych. Swoją przestępczą działalność prowadził ze swojego domu w Monsey, w okresie od marca 2003 roku do stycznia 2008.

Sąd zwolnił oskarżonego z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tysięcy dolarów i zezwolił mu na powrót do Los Angeles gdzie obecnie mieszka. Data rozprawy nie została ustalona.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości do pół miliona dolarów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Lohud.comTags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8135 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]