“Polskie obozy śmierci” 636 razy w światowych mediach. Najczęściej w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech

Aktualizacja: 2015-04-23 9:40 am

W ciągu ostatnich sześciu lat resort 636 razy musiał interweniować po tym, jak w światowych mediach pojawiało się określenie “polskie obozy śmierci” – pisze “Nasz Dziennik”, powołując się na statystyki Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ponad połowa z 636 przypadków użycia sformułowania “polskie obozy śmierci” miała miejsce w latach 2011-2014. Dane MSZ świadczą o tym, iż w okresie 2011-2012 było 100 interwencji, w 2013 – 106, zaś w 2014 roku było takich interwencji 151.

Określenie “polskie obozy śmierci” lub “polskie obozy koncentracyjne” pojawiło się w mediach w 35 krajach, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Korei Południowej, Brazylii czy Australia. Najwięcej przypadków odnotowano w USA – 110, Wielkiej Brytanii – 97 oraz w Niemczech – 77.

“Nasz Dziennik” / wprost.pl / Kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: MSZ podaje, że w ciągu 6 ostatnich lat interweniował 636 razy. Może tak, może nie, bo nie znamy tych wszystkich interwencji i nie podaje się społeczeństwu bliższych szczegółów. Co ciekawe jednak, w głównym wydaniu dziennika telewizyjnego sprzed kilku dni (zdaje się, 20 kwietnia), czyli w słynnej “pół-godzinie nienawiści Piotra Kraśki”, sam szef Wiadomości TVP powiedział, że w prasie światowej użyto określeń polskie obozy koncentracyjne lub podobnych, aż 1500 razy. Zatem, jeśli wszechwiedzący i zawsze nam podający prawdę Piotr Kraśko (którego wielopokoleniowo przekazywane doświadczenie na polu rzetelnych informacji jest nie do przecenienia – od tow. Wincentego Kraśko, przez Tadeusza, po wnuka – właśnie Piotra otrzymujemy stałą dawkę goebelszczyzny), tak więc, jeśli Piotr Kraśko mówi nam, że było 1500 incydentów, a MSZ interweniowało tylko 636 razy, to albo media klanu Kraśków oraz innych towarzyszy i SB-ów, nie informowały nas rzetelnie o tym co się dzieje na świecie i kto pluje nam w twarz, albo przeszło połowa antypolskich akcji nie spotkała się żadną reakcją MSZ-u. Albo – co jest najbardziej prawdopodobne – jedno i drugie.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81312 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]