Naczelny rabin Polski: Jeżeli szef FBI nie przeprosi, to nie będzie tragedii

Aktualizacja: 2015-04-21 12:19 pm

Pozostanie niesmak, jeśli szef FBI nie przeprosi. To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związków amerykańsko-polskich – powiedział w “Kontrwywiadze” RMF FM naczelny rabin Polski Michael Schurdich o słowach szefa FBI, w których oskarżył Polaków o współwinę za holocaust.

Rabin nazwał jednocześnie wypowiedź szefa FBi “niefortunnym i bolesnym błędem”. Według Schudricha w reakcji na słowa Amerykanina “nie można machnąć ręką, ale pytaniem jest, czy to powinna być wielka afera”. Rabin przewiduje, że zwiazki polsko-amerykańskie nie ucierpią w związku z oskarżeniem przez szefa FBI Polaków o współsprawstwo w holocauście:

“To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związku amerykańsko-polskiego. Mądry, moralny człowiek powinien sam rozumieć, jak powinien zrobić” – zaznaczył.

rmf24.pl / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81272 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]