Aktualizacja strony została wstrzymana

Sąd uznaje Mary Wagner za winną. Broniła życia nienarodzonych dzieci

W czwartek sąd w Kanadzie – po blisko sześciogodzinnej rozprawie – uznał Mary Wagner za winną stawianych jej zarzutów. Jak długo kobieta pozostanie w więzieniu okaże się 5 maja. Obrończynię życia wspiera ks. Piotr Bałtarowicz, proboszcz z parafii Siemysłów z archidiecezji wrocławskiej. Kapłan zamieszkał na parafii przy więzieniu, w którym zamknięta jest obrończyni życia i codziennie modli się za nią Różańcem, chodząc wokół więzienia.

Podczas rozprawy sąd wysłuchał zeznania świadków, m.in. policjantów, oraz pracownicy placówki aborcyjnej, a następnie uznał Mary za winną stawianych jej zarzutów. Jak mówi Jacek Kotula z rzeszowskiego oddziału Fundacji PRO – Prawo do Źycia, który na bieżąco jest informowany o tym, co dzieje się z Mary, kobieta na ostatniej rozprawie kontynuowała swój niemy protest w imię obrony życia nienarodzonych. – Mary milczy i tak było również wczoraj. Podczas rozprawy cały czas siedziała ze spuszczoną głową. To jest działanie podjęte na znak protestu. Chce w ten sposób zaakcentować, że dzieci nienarodzone również milczą, gdy są zabijane. To także ma na celu ukazanie faktu, że jej wcześniejsze zeznania nie były w żaden sposób rozważane przez sąd – podkreśla Kotula.

Portal „Naszego Dziennika” poinformował, że ks. Piotr Bałtarowicz i ks. bp Mateusz Ustrzycki, emerytowany biskup z diecezji Hamilton w prowincji Ontario, specjalnie dla Mary sprawowali Mszę św. w więzieniu. Kanadyjka również w niej uczestniczyła.

Źródło:naszdziennik.pl

pam

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl ( 2015-04-17) | http://www.pch24.pl/sad-uznaje-mary-wagner-za-winna–bronila-zycia-nienarodzonych-dzieci,35220,i.html