Badania Pew Research: w 2070 na świecie będzie więcej muzułmanów niż chrześcijan

Aktualizacja: 2015-04-11 10:52 am

W 2070 roku muzułmanów na świecie ma być o 1-2% więcej niż chrześcijan – twierdzi Pew Reserarch Center, które oparło się na bieżących tendencjach i dziesiątkach wskaźników. Co więcej, ośrodek badawczy nie dopuszcza znaczących błędów.

Według prognoz Pew Reserarch Center około roku 2050 po raz pierwszy w historii, liczby chrześcijan i muzułmanów na świecie w zasadzie zrównają się ze sobą. Chrześcijanie stanowić będą 31,4% ogółu mieszkańców globu, a muzułmanie – 29,7%. W tym czasie trzecią religią globu będzie hinduizm, którego wyznawcami będzie 14,9% ludności.

Zdecydowanie najszybszy przyrost ludności wyznającej Islam ma nastąpić w regionie Azji Wschodniej i Pacyfiku. W roku 2050 największa muzułmańska diaspora mieszkać będzie w Indiach, które pozostaną krajem o zdecydowanej dominacji hinduizmu.

Pew Research podaje, że w tym roku liczba muzułmanów w Europie wyniesie  10%. Europa ma również pozostać jedynym kontynentem z dużym, ujemnym przyrostem naturalnym. Do roku 2050 liczba chrześcijan na naszym kontynencie zmniejszy się z obecnych 553 mln  do 454 mln osób.

Pch24.pl / Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81069 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]