Kopalnie Bobrek i Piekary szykowane do sprzedaży

Aktualizacja: 2015-04-10 9:29 am

Kompania Węglowa i Węglokoks podpisały przedwstępną umowę sprzedaży dwóch kopalń – Bobrek i Piekary. To kolejny etap realizacji rządowego programu naprawczego dla górnictwa.

Prezes Kompanii Krzysztof Sędzikowski poinformował, że kopalnia Piekary zostanie sprzedana bezpośrednio Węglokoksowi. Nie zostanie wniesiona do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Przyznał także, że transakcja doskonale wpisuje się w program restrukturyzacji Kompanii Węglowej, jak i w strategię inwestora.

Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” podkreśla, że cała operacja będzie mogła zostać oceniona pozytywnie, jeżeli nikt nie straci pracy.

“Z mojego punktu widzenia sprawa będzie bardzo dobra, jeśli nie zostaną zlikwidowane miejsca pracy, a ludzie, którzy będą tam pracować, będą zadowoleni. Wszystko wskazuje na to, że tak jest, czy tak będzie. Na razie rokowania są pozytywne” – zaznaczył Kazimierz Grajcarek.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca tego miesiąca.

Program naprawczy dla górnictwa zakłada przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń – kopalń Brzeszcze, a także po podziale kopalń Makoszowy i Centrum.

RIRM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81039 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]