Zamknięto stację krwiodawstwa w Montrealu

Aktualizacja: 2006-02-3 12:00 am

MONTREAL, 1 lutego 2006 (LifeSiteNews.com) – Grupa aktywistów homoseksualnych doprowadziła do zamknięcia stacji krwiodawstwa w Montrealu, która prowadziła rutynową rozmowę o aktywność seksualną dawców. Grupa 10 do 15 “gejów”, ubranych stroje kobiece i wymachujących lubieżnymi zabawkami protestowała przez klinką Uniwersytetu McGill ; znaleziona notatka wzywała do “kłamania w sprawach historii seksualnej”.

Władze klinki zdecydowały się na tymczasowe zamknięcie placówki w trosce o bezpieczeństwo pobieranej krwi i zdrowie pacjentów krew przyjmujących.

Stacja krwiodawstwa w Montrealu, tak jak wszystkie inne stacje na całym świecie, badają dawców i krew pod kątem obecności wirusa HIV, który uważa się za przyczynę choroby AIDS, która rozprzestrzenia się szczególnie w środowiskach homoseksualistów, czyli w grupach zwiększonego ryzyka.


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]