Niemiecki Jugendamt odebrał Polce syna, bo za słabo mówił po niemiecku

Aktualizacja: 2015-04-7 3:50 pm

Pięcioletni syn został odebrany matce przez niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży i umieszczony w rodzinie zastępczej. Zdaniem urzędników rozwijał się nieprawidłowo, gdyż za słabo mówił po niemiecku.

Choć kobieta wraz z synem mieszkała już w Polsce, została przez niemiecki sąd rodzinny zmuszona do stawienia się wraz z nim na rozprawę. Następnie zakazano jej opuszczać Niemcy pod groźbą odebrania syna.

Według Jugendamtu (niemieckiego urzędu ds. dzieci i młodzieży) chłopiec trafił do rodziny zastępczej, bo za słabo mówił po niemiecku, zaś matka  „nie potrafiła się z nim bawić”. Jej kontakty z dzieckiem zostały mocno ograniczone.

Kobieta twierdzi, że ojciec chłopca, Niemiec, doniósł na nią do niemieckiej opieki społecznej po tym, gdy doszło między nimi do rozstania. Poznała go w trakcie studiów. Dzieckiem miała zajmować się sama, korzystając z pomocy swoich rodziców w Polsce.

Pewnego dnia została odwiedzona przez urzędniczki Jugendamtu. Nie chciała z nimi rozmawiać. „Wtedy usłyszałam: albo będę z nimi współpracować, albo zabiorą mi dziecko. […] Potem regularnie pojawiała się pani i szperała po szafach, lodówce, zarzucała, że niepunktualnie odprowadzam syna do przedszkola” – opowiada kobieta, która następnie wróciła z synem do rodzinnego Ustronia.

Jugendamt  skierował do niemieckiego sądu rodzinnego opinię o rzekomym „znacznym opóźnieniu rozwojowym” dziecka i rzekomym odmawianiu przez matkę pomocy koniecznej z powodu tego „opóźnienia”. Głównym zarzutem było to, że chłopiec rozwija się nieprawidłowo, gdyż za słabo mówi po niemiecku.

„Czekałam na to dziecko, pragnę go. Dlaczego w Niemczech nikogo nie obchodzi, że kocham mojego syna?”””pyta kobieta.

dziennikzachodni.pl / dziennikpolski24.pl / wpolityce.pl / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80981 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]