Nie chcą grać w Wielki Piątek i Wielkanoc. Kluby wymusiły zmianę terminów meczów hokejowych

Aktualizacja: 2015-04-1 8:59 am

Finałowe mecze Polskiej Hokej Ligii nie będą rozegrane w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną. Zmiana terminu nastąpiła na wniosek władz finalistów JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy oraz prezydentów obu miast.

„W związku z negatywną odpowiedzią na prośbę spółki Tyski Sport S.A. i Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie dotyczącą zmiany terminów spotkań finałowych Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS Tychy, a JKH Jastrzębie, których rozegranie Polski Związek Hokeja na Lodzie planował 3 kwietnia (Wielki Piątek) i 5 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) pragniemy wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec rozgrywania tak ważnych dla wszystkich kibiców hokeja na lodzie spotkań w dwóch wyjątkowych dniach zbliżających się Świąt Wielkanocnych” – czytamy w oświadczeniu władz klubów i prezydentów Tychów i Jastrzębia.

W opinii wnioskodawców „najważniejsze dla wszystkich chrześcijan święta powinny być czasem zadumy, czasem spędzonym z rodziną. Trudno wyobrazić sobie radość kibiców na ulicach miasta po zdobyciu tytułu mistrzowskiego np. w Wielki Piątek – w dniu upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa”.

Sceptycznie o propozycji klubu wypowiedzieli się przedstawiciele TVP. – Terminarz ustala PZHL, a my ingerujemy tylko w godzinę rozegrania meczu – to po pierwsze. Po drugie, terminarz znany jest od września 2014 roku, a skład finalistów – od 20 marca. Dziesięć dni temu można było na spokojnie przeanalizować terminy finałów i ewentualnie je zmienić, a nie teraz, na dwa dni przed piątym meczem – powiedział interii.pl, komentator TVP Stanisław Snopek.

Ostatecznie osiągnięto porozumienie. Nowe terminy meczów numer 6. i 7. to najbliższy czwartek (2 kwietnia) i sobota (4 kwietnia).

Źródło: interia.pl

luk

KOMENTARZ BIBUŁY: Aż dziw bierze, że władze sportowe gdzieniegdzie przejawiają jeszcze jakieś resztki normalności. Zaś reakcja pieszczoszków reżimowej telewizji – do przewidzenia.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80844 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]