Ponad 100 tys. podpisów pod kandydaturą Grzegorza Brauna poprawnie zweryfikowanych przez PKW

Wszystko wskazuje, że wyścigu o fotel prezydencki stanie 11 kandydatów. PKW zweryfikowała pozytywnie ponad 100 tys. podpisów przedstawionych przez komitet wyborczy Grzegorza Brauna.

„Ostateczna oficjalna liczba, poprawnie zweryfikowanych w dniu dzisiejszym podpisów: 108 745. Liczba podpisów odrzuconych na poziomie 0,96%. Ponad 15 tysięcy podpisów nie podlegało dzisiaj weryfikacji, ze względu na wystarczającą ilość poprawnie złożonych podpisów” – czytamy na facebookowym profilu Popieram Grzegorza Brauna. Komitet wyborczy czeka na uchwałę PKW, na mocy której kandydat zostanie oficjalnie zarejestrowany.

Zarejestrowani już przez PKW kandydaci to Jacek Wilk z Kongresu Nowej Prawicy, Bronisław Komorowski popierany przez Platformę Obywatelską, Adam Jarubas – kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego, Janusz Korwin-Mikke z KORWiN-u i Paweł Kukiz. Podpisy złożyli i czekają na rejestrację kandydat Prawa i Sprawiedliwości – Andrzej Duda, Janusz Palikot z Ruchu Palikota, Magdalena Ogórek – kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Marian Kowalski – kandydat Ruchu Narodowego oraz Paweł Tanajno z Demokracji Bezpośredniej.

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-03-30) | http://www.pch24.pl/ponad-100-tys--podpisow-pod-kandydatura-grzegorza-brauna-poprawnie-zweryfikowanych-przez-pkw,34858,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content