Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykanie będą szkolić neonazistów z pułku Azov

Za niespełna miesiąc Amerykanie rozpoczną szkolenia wojskowe dla 900 żołnierzy z ukraińskich formacji ochotniczych. Wśród nich znajduje się pułk „Azov”, oficjalnie odwołujący się do symboliki i ideologii neonazistowskiej.

Informację na ten temat przekazał szef MSW Ukrainy, Arsen Awakow. Amerykańscy instruktorzy, będący żołnierzami 173. Brygady Powietrzno-Desantowej stacjonującej we Włoszech, przeprowadzą serię szkoleń dla około 900 Ukraińców walczących w formacjach ochotniczych. Szef ukraińskiego MSW oświadczył, wezmą w nich udział żołnierze z pułku „Azov”, batalionów „Jaguar”, „Omega” oraz „Batalionu im. Kulczyckiego”, a także „innych jednostek z Kijowa, Charkowa, Zaporoża, Odessy, Lwowa, Iwano-Frankowska i Winnicy”.

Szkolenia mają rozpocząć się 20 kwietnia. Będą składały się z trzech 8-tygodniowych turnusów (w każdym weźmie udział około 300 Ukraińców) oraz wspólnych gier wojennych. Awakow poinformował również, że na koniec szkolenia ukraińscy żołnierze biorący udział w ćwiczeniach otrzymają specjalną amunicję i środki komunikacji.

Kyivpost.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl () | http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/amerykanie-beda-szkolic-neonazistow-z-pulku-azow

Skip to content