Angielska szkoła św. Anny: Niepełnosprawny chłopiec odsunięty od szkolnych uroczystości bożonarodzeniowych, gdyż nie uczestniczył w obchodzeniu hinduskiego święta

Aktualizacja: 2006-12-22 12:00 am

Niepełnosprawne dziecko zostało w Anglii wykluczone ze szkolnych uroczystości obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, gdyż matka odmówiła wysłania swojego syna na uroczystości hinduskiego święta Diwali.

Annie Walker, matka siedmioletniego chłopca nie wyraziła zgody na uczestniczenie w obchodach święta Diwali zorganizowanego w szkole św. Anny St Anne’s Infant School, gdyż nie zgadza się z poglądem reinkarnacji głoszonym w hinduizmie. Wobec tego nauczycielka Mary Ann Hinchcliffe ukarała niepełnosprawnego Liama, chłopca od urodzenia cierpiącego na paraliż rdzenia kręgowego, nie dopuszczając go do szkolnych uroczystości Bożego Narodzenia, polegających na czytaniu o tradycjach świątecznych. “Jesteśmy rodziną chrześcijańską” – mówi Annie Walker – “i chociaż chcę by moje dzieci z szacunkiem odnosiły się do innych ludzi i ich wierzeń, to uważam, że nie jest słusznym natarczywe naciskanie byśmy przyjmowali wierzenia innych ludzi.” Dodała też, że “Nasze doświadczenia z włączaniem wszystkich [religii] do jednego worka [ang. Inclusion] jest straszne.”

Po publikacji prasowej w piśmie The Evening Post, szkoła w Derby przeprosiła panią Walker za incydent i cofnęła zakaz.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=808 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]