Szefowie i redaktorzy mediów z 17 krajów podpisali w Boao “Inicjatywę Jedwabnego Szlaku”

Aktualizacja: 2015-03-28 11:34 am

26 marca szefowie i redaktorzy mediów z 17 krajów podpisali “Inicjatywę Jedwabnego Szlaku” na forum Azji w Boao, co zobowiązuje ich do dalszego wprowadzania regularnych mechanizmów wymiany personelu, współdzielenia zasobów i – w odpowiednim czasie – promocji utworzenia strefy ekonomicznej wzdłuż Jedwabnego Szlaku oraz organizowanie współpracy mediów, co ma pomóc w zwiększeniu wzajemnego zrozumienia i zaufania.

Dyrektor biura prasowego Rady Państwa Chin wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że strategia „jeden pas, jeden szlak” przyciąga coraz więcej krajów i mediów, które skłonne są do zacieśnienia współpracy. Prezes Chińskiego Radia Międzynarodowego Wang Gengnian przedstawił zaś na forum “Inicjatywę Jedwabnego Szlaku”.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80770 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]