Aktualizacja strony została wstrzymana

Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna złożył w Państwowej Komisji Wyborczej ponad 125 tysięcy podpisów

Komunikat Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna
– Kandydata na Prezydenta RP


W dniu 26 marca 2015 roku Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 125.468 podpisów.

Zebrane podpisy są efektem wspaniałej pracy, wynikającej z niezwykłego poświęcenia tysięcy wolontariuszy, którzy oddolnie zorganizowali się, aby wesprzeć kandydaturę Grzegorza Brauna.

Pragniemy podkreślić, że praca Komitetu od początku odbywa się bez wsparcia jakiejkolwiek struktury politycznej i realnych środków finansowych, przy jednoczesnym głuchym milczeniu mediów prorządowych i tych sprzyjających koncesjonowanej opozycji.

Do Polaków docieraliśmy głównie dzięki bezpośrednim spotkaniom oraz komunikacji w przestrzeni internetowej. Niezawodne okazały się portale społecznościowe i niezależne od polityków witryny, na których sympatycy Grzegorza Brauna sami z własnej inicjatywy zamieszczali artykuły, fotoreportaże i relacje wideo.

Jak przewiduje autor artykułu pt. „Grzegorz Braun uzbierał ponad 100 tys. podpisów” opublikowanego na portalu onet.pl (w dniu 26 marca) „kilka procent podpisów zawsze z różnych powodów jest przez PKW odrzucanych – bo ktoś pomylił PESEL albo nazwisko jest nieczytelne”. Dlatego osoby wyznaczone przez Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna będą pełnić dyżury w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Celem tych dyżurów będzie przyglądanie się pracy komisji PKW. Przypominamy, że przy rejestracji Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna komisja PKW odrzuciła 7 procent podpisów. Autor publikacji z portalu onet.pl zauważył, że w przypadków wymaganych 100 tys. podpisów „bezpieczna liczba podpisów to ok. 120 tys.” Nasz Komitet zgromadził ich ponad 125 tysięcy.


Wiktor Węgrzyn,
Przewodniczący Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie materiałów nadesłanych do Redakcji

Skip to content