Kolejny „cudowny” plan Balcerowicza: Praca do 70. roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?

Likwidacja świadczeń przedemerytalnych i ulg podatkowych oraz podniesienie składki zdrowotnej to tylko niektóre z zaleceń Leszka Balcerowicza, który stworzył zbiór rekomendacji ekonomicznych dla rządu.

Recepta Balcerowicza jest prosta: to zaciśnięcie pasa… szarym obywatelom!

Jak informuje „Fakt”, zbiór reform, który został przygotowany przez Forum Obywatelskiego Rozwoju to jedynie rekomendacja dla rządu by zwiększyć dynamikę wzrostu polskiej gospodarki.
Założenia kolejnego planu Balcerowicza nie są tak optymistyczne jak wizja rozwoju Polski, którą kreuje jego autor.

Świadczenia przedemerytalne zostaną ograniczone lub zlikwidowane, wiek emerytalny wydłużony (nawet do 70. r.ż.), zniesienie przywilejów emerytalnych dla górników czy sędziów, likwidacja ulg podatkowych oraz podwyższenie składki zdrowotnej ”” podaje „Fakt”.

Zaskakujące, że były szef NBP nie bierze pod uwagę raportu „Praca w Unii Europejskiej – podatki i składki. Polska na tle Europy”, który jasno wskazuje, że już teraz polski system podatkowy wypycha młodych Polaków za granicę.

Na szczęście tym razem plan, który snuje Balcerowicz to tylko rekomendacja.

Czy jednak rząd Platformy Obywatelskiej po wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wyjmie z szuflady nowego, „cudownego” planu rozwoju Polski?

mmil/”Fakt”
http://wpolityce.pl/

W Korei Północnej Balcerowicz zostałby rozstrzelany. W Polsce nadal bezczelnie udziela rad, tworzy rekomendacje i wypisuje recepty na uzdrowienie nieistniejącej polskiej gospodarki.
Admin

Gajowy ma lepszy plan. Powiesić publicznie kilka tysięcy osób zasłużonych w niszczeniu Polski i odbieraniu nadziei Polakom.
Zobaczylibyście Państwo, jak by się uzdrowiła gospodarka.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-03-26)

Skip to content