Chiny proponują USA dołączenie do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

Aktualizacja: 2015-03-25 3:03 pm

Starszy chiński urzędnik resortu gospodarki Zhang Jun proponuje amerykańskiemu rządowi dołączenie do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) po tym jak amerykańskie władze uznały, że AIIB osłabi status obecnych globalnych instytucji, w tym Banku Światowego i IMF.

“Zarówno Chiny jak i AIIB serdecznie powitają Stany Zjednoczone w gronie członków banku. Jeśli jednak Stany Zjednoczone potrzebują więcej czasu to uzbroimy się w cierpliwość”, dodał Jun.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80699 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]