Skandal! Homowspólnota z biskupim błogosławieństwem szwajcarskiego hierarchy!

Aktualizacja: 2015-03-22 9:25 am

Grupa, którą pobłogosławił biskup Sionu Jean-Marie Lovey powstała w kantonie Valais. Jej głównym zadaniem ma być wspieranie katolików homoseksualistów. Na jej czele stanęła 20-letnia lesbijka, Clementine Dubois. – W naszym kantonie jest bardzo wielu katolików. Wśród nich nie brakuje osób homoseksualnych, ale tylko nieliczni decydują się to ujawnić – uważa 20-latka.

Clementine i członkowie jej nowo powstałej grupy uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by być jednocześnie i osobą wierzącą, i homoseksualistą.

20-letnia Dubois deklaruje, że jako katolik i osoba homoseksualna jednocześnie bardzo rzadko spotykała się ze zrozumieniem rodziny, przyjaciół czy samych wiernych. Jak podkreśla dopiero gdy poznała księdza Joela Pralonga, proboszcza w diecezji Sion, duchownego specjalizującego się w pracy z młodzieżą z problemami psychiatrycznymi, uświadomiła sobie, że „orientacja seksualna nie ma nic wspólnego z wiarą”.

Nie inaczej było w przypadku biskupa Jean-Marie Loveya. Duchowny swoimi wypowiedziami również inspirował 20-latkę do wspólnego działania osób, które miałyby zdecydować, jak ma „wyglądać ich szczególne miejsce w Kościele, w którym mieliby się znaleźć”.

Źródło www.sedmitza.ru

ChS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80581 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]