Skandal! Homowspólnota z biskupim błogosławieństwem szwajcarskiego hierarchy!

Grupa, którą pobłogosławił biskup Sionu Jean-Marie Lovey powstała w kantonie Valais. Jej głównym zadaniem ma być wspieranie katolików homoseksualistów. Na jej czele stanęła 20-letnia lesbijka, Clementine Dubois. – W naszym kantonie jest bardzo wielu katolików. Wśród nich nie brakuje osób homoseksualnych, ale tylko nieliczni decydują się to ujawnić – uważa 20-latka.

Clementine i członkowie jej nowo powstałej grupy uważają, że nic nie stoi na przeszkodzie, by być jednocześnie i osobą wierzącą, i homoseksualistą.

20-letnia Dubois deklaruje, że jako katolik i osoba homoseksualna jednocześnie bardzo rzadko spotykała się ze zrozumieniem rodziny, przyjaciół czy samych wiernych. Jak podkreśla dopiero gdy poznała księdza Joela Pralonga, proboszcza w diecezji Sion, duchownego specjalizującego się w pracy z młodzieżą z problemami psychiatrycznymi, uświadomiła sobie, że „orientacja seksualna nie ma nic wspólnego z wiarą”.

Nie inaczej było w przypadku biskupa Jean-Marie Loveya. Duchowny swoimi wypowiedziami również inspirował 20-latkę do wspólnego działania osób, które miałyby zdecydować, jak ma „wyglądać ich szczególne miejsce w Kościele, w którym mieliby się znaleźć”.

Źródło www.sedmitza.ru

ChS

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-03-22) | http://www.pch24.pl/skandal--homowspolnota-z-biskupim-blogoslawienstwem-szwajcarskiego-hierarchy-,34692,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content