Czeskie portale publikują polską flagę ze swastyką. Kto jątrzy przeciwko polskiej mniejszości?

Aktualizacja: 2015-03-16 11:17 am

Od kilku miesięcy w Czechach trwa antypolska propaganda. Część tamtejszych mediów twierdzi, że Polska chce zagarnąć Zaolzie – czytamy w tygodniku „Do Rzeczy”.

W ostatnich miesiącach w Czechach ktoś mocno pracuje nad tym, by wzbudzić niechęć do nas u mieszkańców naszego sąsiada. Na blogach czy forach internetowych pojawiają się wezwania do eksterminacji Polaków. Coraz częściej na niektórych portalach czeskich pojawiają się artykuły przychylne gen. Josefowi Snejdarkowi, którego wojsko w 1919 roku wtargnęły na Zaolzie. Jest on odpowiedzialny za śmierć tysięcy Polaków.

Antypolskie nastroje są również popularyzowane poprzez sugestie, że Polska dąży do zagarnięcia Zaolzia.

W publikacjach na niektórych portalach internetowych pojawiają się też polskie flagi ze swastyką, towarzyszą temu komentarze nawołujące, by zrobić z Polakami porządek. Jeden z popularnych wśród młodzieży portali, Stalo se, opublikował artykuły chwalące putinowską Rosję, wzywające Czechów do sojuszu z Rosjaniami i „uporządkowania” kwestii mniejszości polskiej oraz ukraińskiej.

Nasilenie antypolskich nastrojów, wezwań rewizjonistycznych czy straszenia, że Polska ma wrogie zamiary wobec Czech, nastąpiło w ostatnich miesiącach konfliktu na Ukrainie – mówi „Do Rzeczy” dr Józef Szymeczek, prezes Kongresu Polaków w Republice Czeskiej.

Źródło: „Do Rzeczy”

ged

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80451 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]