Aktualizacja strony została wstrzymana

Czeskie portale publikują polską flagę ze swastyką. Kto jątrzy przeciwko polskiej mniejszości?

Od kilku miesięcy w Czechach trwa antypolska propaganda. Część tamtejszych mediów twierdzi, że Polska chce zagarnąć Zaolzie – czytamy w tygodniku „Do Rzeczy”.

W ostatnich miesiącach w Czechach ktoś mocno pracuje nad tym, by wzbudzić niechęć do nas u mieszkańców naszego sąsiada. Na blogach czy forach internetowych pojawiają się wezwania do eksterminacji Polaków. Coraz częściej na niektórych portalach czeskich pojawiają się artykuły przychylne gen. Josefowi Snejdarkowi, którego wojsko w 1919 roku wtargnęły na Zaolzie. Jest on odpowiedzialny za śmierć tysięcy Polaków.

Antypolskie nastroje są również popularyzowane poprzez sugestie, że Polska dąży do zagarnięcia Zaolzia.

W publikacjach na niektórych portalach internetowych pojawiają się też polskie flagi ze swastyką, towarzyszą temu komentarze nawołujące, by zrobić z Polakami porządek. Jeden z popularnych wśród młodzieży portali, Stalo se, opublikował artykuły chwalące putinowską Rosję, wzywające Czechów do sojuszu z Rosjaniami i „uporządkowania” kwestii mniejszości polskiej oraz ukraińskiej.

Nasilenie antypolskich nastrojów, wezwań rewizjonistycznych czy straszenia, że Polska ma wrogie zamiary wobec Czech, nastąpiło w ostatnich miesiącach konfliktu na Ukrainie – mówi „Do Rzeczy” dr Józef Szymeczek, prezes Kongresu Polaków w Republice Czeskiej.

Źródło: „Do Rzeczy”

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-03-16) | http://www.pch24.pl/czeskie-portale-publikuja-polska-flage-ze-swastyka–kto-jatrzy-przeciwko-polskiej-mniejszosci-,34600,i.html